Gwarancja

Instrukcja prawidłowego mycia pojazdu

Gwarancja

PremiumShield daje Państwu dożywotnią* gwarancję na zamontowaną w naszych punktach instalacji folię ochronną. Gwarancja obejmuje zżółkniecia i pękniecie folii pod wpływem promieni UV. Przy prawidłowej pielęgnacji** folia PremiumShield nie matowieje i nie traci swojego połysku, a właściwości samoregenerujące nie pozwalają mikro-rysom utrzymać się na powierzchni auta.

*Gwarancja nie przenosi się na nowego nabywcę pojazdu.

**Patrz INSTRUKCJA PIELĘGNACJI OKLEJONEGO POJAZDU

Pielęgnacja samochodu oklejonego folią ochronną nie odbiega od pielęgnacji auta bez folii. W celu utrzymania zabezpieczonego auta w nienagannym stanie należy stosować się do podstawowych zasad pielęgnacji.

UWAGA: Po nałożeniu folii należy odczekać 48 godzin przed pierwszym myciem samochodu lub innym zabiegiem pielęgnacyjnym.

Instrukcja pielęgnacji oklejonego pojazdu

Kliknij aby pobrać plik PDF

Instrukcja prawidłowego mycia pojazdu

  1. Dokładnie spłukać samochód przy pomocy myjki ciśnieniowej, zaczynając od najbardziej zabrudzonych elementów - nadkola, felgi, karoseria.
  2. Spianować auto, używając pianownicy i dedykowanego detergentu o neutralnym pH, a następnie spłukać przy użyciu myjki ciśnieniowej.
  3. Felgi umyć przy pomocy pędzelków i szczotek specjalnie przeznaczonymi preparatami.
  4. Do mycia karoserii należy użyć delikatnej rękawicy oraz dwóch wiader (jedno wiadro z ciepłą wodą i szamponem, drugie z samą wodą do płukania rękawicy).
  5. Ponownie spłukać całe auto oraz osuszyć dedykowanymi ręcznikami z mikrofibry.

 

Należy unikać:

  • korzystania z myjni automatycznych,
  • mycia auta na słońcu,
  • aplikacji na folię wosków naturalnych oraz powłok ceramicznych,
  • Środków do polerowania lub materiałów ściernych.

 

Inne uwagi:

  1. Używając myjki ciśnieniowej należy utrzymać co najmniej 60 cm odległości między dyszą/lancą, a elementem zabezpieczonym folią (bardzo wysokie ciśnienie wody przy samym ujściu lancy, może spowodować rozcięcie folii).
  2. Nie należy kierować dyszy na brzegi folii, ponieważ może to spowodować przedostanie się wody pod folię i jej podważenie.
  3. Przed zastosowaniem silnych środków czyszczących należy sprawdzić w mało widocznym miejscu, czy nie powodują one uszkodzenia folii.
  4. Do czyszczenia należy używać wyłącznie czystej ściereczki z mikrofibry lub wosku syntetycznego. Naturalnie występujące woski (np. Carnauba) nie są zalecane. Nie należy również stosować żadnych kolorowych żywic parafinowych (jedynie białe lub bezbarwne).
  5. Wszelkie ewentualne zanieczyszczenia (tj. zabrudzenia spowodowane przez owady, ptasie odchody itp.) należy usuwać od razu. Zabrudzenia pozostawione na folii przez dłuższy czas mogą spowodować przebarwienia.

Nie stosować:

  • środków czyszczących na bazie rozpuszczalników,
  • środków do usuwania pozostałości owadów z szyb i karoserii,
  • odtłuszczaczy,
  • środków do polerowania lub materiałów ściernych.
   

Urządzenia do polerowania mogą być stosowane wyłącznie przy niskich ustawieniach prędkości z minimalną siłą nacisku. Przed zastosowaniem maszyny na masce lub nadkolach, zalecamy sprawdzenie efektów na niewidocznej części zderzaka.