O folii

Dlaczego folia PremiumShield?

Folie ochronne PremiumShield stanowią najbardziej skuteczne zabezpieczenie lakieru na całym świecie. Opatentowane, innowacyjne technologie, pomogły stworzyć produkt, stanowiący maksymalne zabezpieczenie lakieru przy zachowaniu praktycznej niewidoczności. Tak stworzono innowacyjne zabezpieczenie nazywane „niewidzialną barierę”. Folia  PremiumShield, izoluje powłokę lakierniczą od świata zewnętrznego.

Ponadto, oklejone elementy są zabezpieczone przed powstawaniem odprysków, piaskowaniem, zarysowaniem, szkodliwym działaniem chemikaliów oraz ptasich odchodów.

Folia PremiumShield  może uchronić Twój samochód przed zarysowaniami, uszkodzeniami i ubytkami w lakierze.

Aplikacja folii przy pomocy gotowych szablonów

Posiadamy najlepszą na rynku folię do ochrony lakieru i, również, kolejnym z naszych atutów jest system gotowych do aplikacji wykrojników (szablonów)

Co to jest Szablon/Wykrojnik?

Szablon/wykrojnik to dokładnie wymierzony i wycięty za pomocą profesjonalnego plotera element z folii poliuretanowej, który jest idealnie dopasowany do konkretnej marki i modelu samochodu. Taki szablon wymaga jedynie prawidłowej aplikacji na lakier.

Dlaczego warto korzystać z szablonów?

Korzystanie z szablonów jest dużą zaletą nie tylko dla profesjonalnego aplikatora folii czy detailera, ale przede wszystkim dla właściciela pojazdu. Dzięki gotowym wykrojnikiem z folii, idealnie dopasujemy kształt powłoki do danego elementu samochodowego. Wykluczamy demontaż elementów nadwozia, a tym samym ewentualne ich uszkodzenie. Wyeliminujemy ryzyko uszkodzenia lakieru nożem podczas instalacji, a dodatkowo mamy możliwość szybszej instalacji folii ochronnej bez utraty jakości.

PremiumShield Polska jest jedyną akredytowaną firmą na całą Europę, która ocyfrowywuje i wprowadza szablony do bazy. Gdy przyjeżdża do nas nowy model samochodu, niedostępny w sprzedaży na rynku międzynarodowym, mamy możliwość ocyfrowania samochodu i dodania go do bazy naszych szablonów. Baza szablonów PremiumShield zawiera prawie wszystkie marki i modele samochodów.

Grubość folii ochronnej, a jej transparentność.

PremiumShield EliteSH  to 0,16 mm warstwa folii poliuretanowej z dodatkową przejrzystą powłoką (0,006mm) oraz z 0,04 mm warstwą samoprzylepnego kleju akrylowego. Grubość powłoki nie wpływa na jej transparentność. Po aplikacji, folia pozostaje zupełnie niewidoczna.

Czy powłoka ceramiczna chroni lakier równie dobrze?

Powłoka ceramiczna i folia ochronna to dwa zupełnie różne produkty i nie należy ich ze sobą zestawiać i porównywać. Poprzez użycie podobnej nazwy określającej zastosowanie produktu - ochrona lakieru, powłoka ochronna - środki są ze sobą mylone, dlatego chcemy wyjaśnić różnicę między produktami.

Powłoka ceramiczna nie chroni lakieru samochodu przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak: zarysowania, otarcia parkingowe oraz powstawanie odprysków na skutek np.: uderzenia kamyków drogowych w trakcie jazdy. Folia poliuretanowa, jako jedyny materiał ma właściwości absorbujące uderzenie, przez co chroni lakier auta bez względu na temperaturę zewnętrzną i możliwe sytuacje drogowe.

Główne korzyści z ochrony lakieru za pomocą folii