FAQ

Często zadawane pytania

Aplikacja folii

Gdzie znajdę najbliższy punkt instalacji folii?

Punkty instalacji folii PremiumShield są dostępne we wszystkich większych miastach w całym kraju. Sprawdź [TUTAJ], gdzie znajduje się najbliższy Tobie punkt instalacji folii.

Co to jest Szablon/Wykrojnik?

Szablon/wykrojnik to dokładnie wymierzony i wycięty za pomocą profesjonalnego plotera element z folii poliuretanowej, który jest idealnie dopasowany do konkretnej marki i modelu samochodu. Taki szablon wymaga jedynie prawidłowej aplikacji na lakier.

Dlaczego warto korzystać z szablonów?
Do zabezpieczenia samochodu folią używamy gotowych szablonów. Korzystanie z nich jest dużą zaletą nie tylko dla profesjonalnego aplikatora folii, ale przede wszystkim dla Właściciela pojazdu. Dzięki szablonom wykluczamy demontaż elementów nadwozia, a tym
samym ryzyko ich uszkodzenia. Eliminujemy ryzyko uszkodzenia lakieru nożem podczas instalacji, a dodatkowo mamy możliwość szybszej instalacji folii bez utraty jakości.
Jakie marki znajdują się w bazie szablonów PremiumShield?

Baza szablonów PremiumShield zawiera prawie wszystkie marki i modele samochodów, ale zanim znajdą się one w systemie, musimy je wymierzyć i ocyfrować, tak by w przyszłości instalator nie miał problemów z aplikacją danego szablonu na elemencie auta.

Jaki pakiet ochrony powinienem wybrać?

Zabezpieczenie samochodu folią to ochrona, którą można zastosować w kilku dogodnych wariantach. W ofercie usług mamy do wyboru trzy pakiety: pakiet BASIC, pakiet BIKINI oraz pakiet FULL FRONT. Dzięki nim mamy możliwość dać Klientom to, czego od nas oczekują: poczynając od oklejenia najbardziej narażonych na zniszczenie elementów auta, jak wnęki klamek, półka wnęki bagażnika, przednie lampy oraz przedni zderzak, a skończywszy na zabezpieczeniu całej powierzchni karoserii. Krótki opis, dotyczący elementów, które warto zabezpieczyć folią i pakietów ochronnych znajduje się [TUTAJ].

Czy podczas aplikacji folii należy spodziewać się demontażu poszczególnych elementów karoserii?

Wykluczamy demontaż elementów nadwozia, a tym samym ewentualne ich uszkodzenie. Dzięki korzystaniu z szablonów, eliminujemy ryzyko uszkodzenia lakieru nożem podczas instalacji, a dodatkowo mamy możliwość szybszej instalacji folii ochronnej bez utraty jakości.

Folia ochronna PremiumShield

Kim jesteśmy?

Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem firmy Matrix Film - producenta folii PremiumShield - na terenie państw Europy Środkowo-Wschodniej. Matrix Film (PremiumShield) jest liderem w produkcji folii ochronnych. Produkty naszej marki są poddawane testom na całym świecie, a ich wyniki cały czas potwierdzają, że należą do najbardziej przejrzystych oraz najmocniejszych folii ochronnych do lakieru dostępnych na rynku. Kliknij [TUTAJ], by poznać nas lepiej.

Jakie są główne korzyści z ochrony lakieru folią?

Folia chroni elementy karoserii przed powstawaniem zarysowań, odprysków od kamieni, a także przed drobnymi kolizjami. Dodatkowo, folia zabezpiecza lakier przed negatywnym działaniem środowiskowym takim jak: kwaśne deszcze, agresywna chemia, sól drogowa czy ptasie odchody.

Dlaczego folia ochronna musi być wyprodukowana z poliuretanu?

Jest ku temu co najmniej kilka ważnych powodów: poliuretan, jako jedyny z wielu materiałów ma właściwości amortyzujące uderzenie i niezależnie od temperatur i warunków pogodowych cały czas pozostaje elastyczny. Dla tego, zabezpieczenie lakieru foliami z PCV lub innymi jest nieskuteczne i krótkookresowe.

Czy grubość folii wpływa na jej transparentność?

PremiumShield Elite SH i Elite to 0,16 mm warstwa folii poliuretanowej z dodatkową przejrzystą powłoką (0,006mm) oraz z 0,04 mm warstwą samoprzylepnego kleju akrylowego. Grubość powłoki nie wpływa na jej transparentność. Po aplikacji, folia pozostaje zupełnie niewidoczna.

Jak działa funkcja samoregeneracji folii?

Dzięki technologii „SelfHealing” uszkodzenia powstałe na powierzchni folii niwelują się samoczynnie pod wpływem ciepła i czasu, dlatego proces ten nazywany jest zdolnością do samoregeneracji. Ryski regenerują się same, dzięki samo naprawczym właściwościom folii.

Czym różni się folia ochronna od powłoki ceramicznej?

Zasadnicza różnica polega na tym, że powłoka ceramiczna nie chroni lakieru samochodu od uszkodzeń mechanicznych, takich jak: zarysowania, otarcia parkingowe oraz przed odpryskami, powstałymi na skutek uderzeń kamyków drogowych w trakcie jazdy. Folia poliuretanowa, jako jedyny materiał, ma właściwości absorbujące uderzenie, tym samym chroniąc lakier auta bez względu na temperaturę zewnętrzną.

Szkolenia

Jak wybrać odpowiednie szkolenia?

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, znamy branżę od strony kuchni i często spotykamy się z sytuacją, kiedy firma oferująca szkolenie, sama ukończyła kurs kilka dni wcześniej, przez co nie posiada praktyki, doświadczenia i umiejętności z oklejania samochodu. W związku z tym, polecamy wybierać szkolenia tylko i wyłącznie u dystrybutorów folii, lub u firm polecanych w branży detailingu samochodowego. Zalecamy postawić na profesjonalizm i doświadczenie oraz wsparcie, jakie szkoleniowiec może zapewnić w przyszłości. Więcej na ten temat przeczytasz [TUTAJ].

Jak zapisać się na szkolenie?

Prosimy kierować zapytanie o najbliższe wolne terminy szkoleniowe na naszą skrzynkę pocztową - info@premiumshield.pl

Dlaczego szkolenie dla aplikatorów folii są prowadzone indywidualnie?

Prowadzimy wyłącznie szkolenia indywidualne, ponieważ chcemy, by celem szkolenia była nauka poprzez praktykę, a nie reklama produktu.

Użytkowanie i pielęgnacja

Czy powierzchnię pokrytą folią PremiumShield można woskować?

Zalecamy aby do pielęgnacji folii PremiumShield używać tylko wosku syntetycznego. Naturalnie występujące woski (np. Carnauba) nie są zalecane. Nie należy również stosować żadnych kolorowych żywic parafinowych (jedynie białe lub bezbarwne). Przed zastosowaniem silnych środków czyszczących należy sprawdzić w mało widocznym miejscu czy nie spowodują one uszkodzeń na folii.

Czy na folię można aplikować powłoki ceramiczne?

Nie! Powłoka ceramiczna zmienia strukturę folii, przez co folia może stracić swoje właściwości samoregeneracyjne. Dodatkowo nie znamy składu powłok ceramicznych i nie wiemy, jaki jeszcze negatywny wpływ mogą mieć na folię.

Czy lakier samochodu zblednie pod wpływem słońca?

Tak, promieniowanie UV nie niszczy folii PremiumShield, ale przenika przez jej powierzchnię. Pozwala to na wyeliminowanie efektu dwóch odcieni lakieru, który często występuje przy zastosowaniu tradycyjnej folii winylowej.

Czy folię PremiumShield można usunąć?

Tak. Wewnętrzną stronę folii pokrywa opatentowany klej akrylowy, który można bezpiecznie usunąć bez śladów, nawet po kilku latach od jej nałożenia. Taką usługę wykonują wykwalifikowani pracownicy serwisu PremiumShield.

Czy folia będzie się odklejała?

Nie! Przy prawidłowej aplikacji w jednym z naszych punktów instalacyjnych i poprawnej pielęgnacji pojazdu, folia nie będzie się odklejała.

Czy auto oklejone folią można myć na myjniach automatycznych?

W żadnym przypadku nie polecamy stosować myjni automatycznych, bez względu na to, czy na samochodzie jest zaaplikowana folia, czy jej nie ma. Myjnie automatyczne stosują intensywną chemię, która niszczy samochód, lakier i powłoki.

Jak długo trwa okres estetycznego wyglądu folii PremiumShield na samochodzie?

Jeśli właściciel samochodu dba i pielęgnuje auto, folie nigdy nie utracą swojej przejrzystości, a samochód zawsze będzie wyglądał świeżo.

Czego nie należy używać do mycia oklejonego samochodu?

Dla pełnej efektywności folii ochronnej odradza się stosowanie środków czyszczących na bazie rozpuszczalników, środków do usuwania pozostałości owadów z szyb i karoserii, odtłuszczaczy, środków do polerowania lub materiałów ściernych.

Czy oklejone auto nadaje się do używania maszyn polerskich?

Urządzenia do polerowania mogą być stosowane wyłącznie przy niskich ustawieniach prędkości z minimalną siłą nacisku. Przed zastosowaniem maszyny na masce lub nadkolach, zalecamy sprawdzenie efektów na niewidocznej części zderzaka.

Gwarancja

Czy produkt objęty jest gwarancją?

Tak. Folia PremiumShield to dożywotnia gwarancja ochrony lakieru. Jedyne wymagania dotyczą miejsca montażu i użytkowania. Folia musi być zamontowana w naszym punkcie instalacji i poddawana prawidłowej pielęgnacji. Kliknij [TUTAJ] i sprawdź co obejmuje gwarancja.  

Jakie są warunki gwarancji?

Warunki gwarancji folii ochronnej PremiumShield dotyczą pielęgnacji i użytkowania pojazdu oklejonego folią. Pobierz instrukcję pielęgnacji oklejonego pojazdu i ciesz się najwyższą ochroną swojego lakieru.

Współpraca

W jaki sposób rozpocząć współpracę z PremiumShield?

Wystarczy że napiszesz do nas maila lub zadzwonisz

Jakie warunki muszę spełnić, aby zostać partnerem?

Doświadczenie w branży oklejania i świadczenie najwyższej jakości wykonywanych usług